Recenze Hikvision

• Zpracování
  • Balení a příslušenství
  • Nastavování a upravování hračka
  • Poměrně slušný přísvit (na 10m) bez problému a nemám co vytknout
  • Trošku složitější komunikace z oficiální technické podpory Hikvision, nicméně vše se podařilo vykomunikovat.
  • Složitý ceremoniál obnovy hesla
  • Virtuální klávesnice

S produktem jsem naprosto spokojený, po konzultaci s prodejcem jsem nakonec velice rád že jsem zvolil tyto produkty.
Produkt vlastním v kombinaci s kamerami taktéž Hikvision a kompatibilita je bezproblémová. Relativně jednoduché a intuitivní ovládání, jediné co bych opravdu vytknul je zpracování virtuální klávesnice ovládané myší na monitoru. Mohla by být opravdu lepší, špatně se rozeznává zapnutá fce CapsLock. Bohužel částečně z tohoto důvodu se mi zadařilo přijít o heslo k NVR zařízení a jeho obnova je fakt těžká, spočívá v generování souborů, odeslání na technickou podporu a nahrání odemknutého souboru z technické podpory. Doporučuji všem se těchto obstrukcí vyvarovat.
Nicméně jsem nakonec s koupí naprosto spokojen a určitě nelituji a doporučuji všem.

Reakce obchodu VAKAP

Dobrý den, děkujeme za Vaši recenzi. Chápu, že reset hesla k NVR se zdá být složitější. Důvodem je ale požadavek vysokého zabezpečení NVR. Jde o profesionální kamerový systém. Pokud by došlo třeba ke krádeži rekordéru, nemůže být obnova továrního hesla (tím pádem zpřístupnění celého menu, záznamů atd.) triviální, např. jen pomocí resetovacího tlačítka apod. Pro nastavení uživatelských účtů doporučuji využívat spíše webové rozhraní NVR, nebo aplikaci iVMS-4200. Martin Vavruša - VAKAP.

Ověřený zákazník VAKAP René

Přidáno: 4. května 2015

• Perfektní obraz a rozlišení
  • Široký úhel záběru při rozlišení Full HD
  • Nadprůměrný IR přísvit 30m - skutečně funguje
  • Velmi pokročilé možnosti událostí, třeba alarm při překročení určité hranice, při pohybu ve více z definovaných zón atd.
  • Jednoduchá montáž i bez držáku
  • Jednoduchá konfigurace kompletně i přes webové rozhraní kamery
  • Jednoduché zprovoznění klienta na Androidu
  • Vlastní DDNS služba HiDDNS výrobce zdarma
  • Vlastní cloud service (Ezwiz) výrobce zdarma
  • Na PC fungují veškeré webové i nativní klienty plnohodnotně jen ve Windowsech (ActiveX a pluginy prohlížečů) - omezený přístup (žádný živý obraz a konfigurace zón) v Linuxu
  • Drahý držák ke stěně (není nutno ho používat)
  • Poměrně drahý PoE adaptér, bez kterého kameru asi málokdo prakticky nainstaluje

Opravdu povedený hardware, každý, kdo ten živý obraz viděl, byl nadšený o jasnosti a přirozeností. Bezvadné zpracování, jednoduchá instalace a konfigurace.
Vedle možnosti přístupu přes externí IP adresu a vlastní DDNS service nabízí výrobce i přístup na kameru přes cloud service Ezviz, který nevyžaduje IP adresu, klienty pro PC (Windows), Android a iPhone.

Přístup na kameru přes HiDDNS a web respektive aplikaci iVMS-4xxx z mobilu a PC fungují s možnostmi, která zařízení nabízí pro dané operační systémy.
Trochu mám problém s poskytovatelem internetu a veřejnou IP adresou, že z domovné LAN sítě musím používat jinou IP adresu než z internetu, a prý s tím z technických důvodů nejde nic udělat. Ne"pingnu" prostě z LAN na svou veřejnou IP adresu. Tak s tím budu muset žít, i když to přístup jak z webu tak přes iVMS-4xxxx není moc praktické, když přidáte zařízení podle IP adresy, prostě z jednoho místa (z domácí sítě) nefunguje a nebo musím jedno zařízení přidat dvakrát s různými IP adresami, přístup není transparentní. V tom bohužel také nepomáhá žádná DDNS služba. Toto je ale spíš problém poskytovatele internetu, ale může to zasáhnout každého, je možná dobré se informovat. Proto jsem se také porozhlédl po EzWiz službě, který zatím dobře funguje.

Co se týká přímého přístupu na zařízení nejsem moc nadšený s podporou Firefoxu/Chrome na Linuxu pomoci webového rozhraní, nejde vzdálená konfigurace a není plugin jako na Windowsech, který umožnuje Life View za firewallem/HTTP proxy třeba z práce. K tomuto účelu je nutné se přihlásit z Windowsů, byt už z virtuálu. Ani Life View z aplikace iVMS-4200 pro Linux, kterou jsem na portálu výrobce našel, nefunguje. Zdá se, že funguje z této aplikace na Linuxu aspoň vzdálená konfigurace. Nepovedlo se mi ani najít vhodné volání VLC přímo bez prohlížeče, abych obešel restrikce firemní brány, což očividně zvládají jen "Webcomponents". Z Androidu (iVMS-4500) přístup funguje přes HiDDNS, i když jsem přihlášený wifinou z firemní sítě.
Shrnuto to znamená, že plnohodnotný přístup na veřejnou IP pro mě funguje z Windowsů a Androidu.

Můj osobní dojem je, že celkově je ten firmware a hlavně webové rozhraní ještě hodně zaměřený na Windowsy, kamera sice má špičkový hardware, ale s exklusivním používáním technologie ActiveX pro PC a ideálně pro Internet Explorer je výrobce vývojem léta pozadu, ať má či nemá na to důvody. Zkusil jsem toto i vykomunikovat na podporu výrobce pro Evropu, ať se něco hýbe, kde mi sdělili ať se obrátím rovnou na dealera, že podporují jen vybrané partnery.
Velmi pozitivní jsou funkce rozpoznání pohybu přes definovanou čáru a nebo uvnitř definovaných zón v záběru, to je dost "vymakané" a užitečné.

Tip: Před montáži ofoťte nebo napište "verification code" na štítku na kameře, budete ho potřebovat při registraci do Ezviz cloudu Hikvision, pokud ji chcete používat.

Reakce obchodu VAKAP

Dobrý den, zde máme ke stažení nejevovější firmware: https://eshop.vakap.cz...
Pro vzdálený přístup ke kameře bez veřejné IP je spuštěna nová služba Hik-Connect. Martin Vavruša - VAKAP

Ověřený zákazník VAKAP Ověřený zákazník

Přidáno: 10. února 2015

Zakoupeno v VAKAP

• Výborný obraz i v noci
  • Dobrá sw výbava včetně různých možností detekce pokybu

Kameru jsem vybral na základě recenze na http://www.networkcameracritic.com/

Vynikající poměr cena/výkon.

Naprosto ideální na takové to domácí sledování :)
Firma pravidelně vydává nové firmware opravující chyby a přidávající novou funkcionalitu.

Již mám zkušenost se starší kamerou od Vivotek 8332, ale toto je ještě podstatně lepší produkt jak obrazem, sw výbavou, tak i cenou.

Reakce obchodu VAKAP

Dobrý den, doporučujeme provést aktualizaci firmware na nejnovější verzi. Můžete stahovat z našeho webu: https://eshop.vakap.cz...

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. prosince 2014

Zakoupeno v K24.cz

• Možnost připojení displeje přes HDMI nebo VGA a sledování obrazu bez potřeby dalších zařízení
  • Vestavěný ventilátor je velmi hlučný
  • Český překlad některých pojmů - člověk pomalu nevím, jakou funkci pod tím tlačítkem očekávat
  • Podpora pouze RTSP protokolu - kamery nabízející video jen na HTTP nelze připojit
  • Myš je občas nutno odpojit a připojit aby se chytla

Zařízení mě zklamalo z důvodu nepodporování kamer nabízejících video pouze na HTTP protokolu. Při použití kamer s RTSP protokolem bude zařízení jistě plnit svou funkci.

Stavebniobchod Stavebniobchod

Přidáno: 23. března 2014

• Jednoduchá instalace, české prostředí, vysoká spolehlivost, dobrá cena.

Máme ho na naší provozovně v provozu několik měsíců, běží nonstop. Za celou dobu ani jedno zamrznutí, nebo nějaká chyba. Nahráváme jim 4 kamery Hikvision DS-2CD2012. Obraz sledujeme přímo na LCD monitoru (bez počítače), ovládáme bezdrátovou myší. Je vložen disk WD 1TB. Za ty peníze nemá chybu!!!

Zobrazuji 81 - 85 ze 85 recenzí 1 2 3 4 [ 5 ]